تحصیل در کانادا

کانادا کشوری است که دانشگاه‌ها و کالج‌های آن از اعتبار بالایی برخوردار هستند. همچنین وجود به‌روزترین تجهیزات و نظرات در پیشبرد اهداف، توجه عموم را به خود جلب کرده است. از مزیت‌های تحصیل در کانادا این است که شما به راحتی می‌توانید مشغول به کار شوید. اولین علت این موضوع این است که اعتبار مدرک دانشگاهی کانادا بالا است. دومین علت نیز این است که شما در طول تحصیل به کار می‌پردازید و یک سابقه کاری لازم را برای یک شغل خوب به دست می‌آورید. سومین علت این است که تسلط شما به زبان انگلیسی و فرهنگ کانادایی بیشتر می‌شود و بر مهارت شما برای ارتباط‌گیری تاثیر می‌گذارد.

هزینه‌های تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا به انتخاب رشته، انتخاب دانشگاه، طول دوره تحصیل و همچنین کیفیت زندگی بستگی دارد. به طور میانگین شهریه هر ترم دانشگاه بسته به انتخاب رشته و دانشگاه حدود 6 هزار دلار تا 25 هزار دلار است. شهریه دانشگاه‌های کانادا در مقایسه با ایران بالاتر است و در مقایسه با کشورهای هم سطح، مانند آمریکا و انگلستان، بسیار کمتر است. به عنوان مثال می‌توان گفت که دانشگاه‌های شهر نیوفاندلند کم‌ترین شهریه و انتاریو با بیش‌ترین شهریه به ثبت رسیده است.

هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان، به محل زندگی آن‌ها بستگی دارد. میانگین ماهیانه 1.5 تا 4 هزار دلار را می‌توان برای هزینه زندگی در نظر گرفت.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

صدور ویزای تحصیلی در کانادا بدون ارائه مدرک زبان نیز ممکن است؛ اما اینکه تضمین شود که حتما ویزا صادر می‌شود، یک دروغ بزرگ است. لازم است که بگوییم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، بهتر است مدرک زبان داشته باشید؛ مگر اینکه توجیه قابل قبولی را ارائه دهید. ما در موسسه اصطهباناتی تمام ابهامات شما را در این زمینه رفع می‌کنیم. ویزای تضمینی کانادا وجود ندارد. ویزای فوری کانادا نیز وجود ندارد. فریب موسسات غیر مجاز را در این زمینه نخورید.

تحصیل در کانادا در مقطع ارشد و دکتری

تمامی مطالبی که در بالا ذکر کرده‌ایم، در زمینه تحصیل در مقطع ارشد و دکترا نیز صدق می‌کند. علاوه بر این، اصل مدرک مقطع یا مقاطع قبلی نیز باید ارسال شود و لازم به ذکر است که تمام این‌ها صرفا برای پذیرش در رشته مورد نظر شما است.

اگر شما قصد دارید از روش بورسیه تحصیلی اقدام کنید و یا از تخفیف در شهریه بهره ببرید، باید رزومه‌ای قوی داشته باشید، که بتواند با سایر رزومه متقاضیان رقابت کند. انتخاب شهرهایی از نظیر ونکوور، کبک، مونترال و تورنتو که موسسات معتبر علمی در آن‌ها قرار دارد، شانس شما را برای پذیرش بیشتر می‌کند. لازم به ذکر است که دانشگاه‌هایی از نظیر رویال، رودز، وینیپگ، بیشاپ و… از معتبرترین دانشگاه‌های کانادا به شمار می‌رود.

تحصیل در کانادا

تعهدات و مراحل گرفتن ویزای تحصیلی

هنگامی که شما قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید مدارکی ارائه دهید که نشان بدهد شما توان مالی کافی و لازم را برای زندگی در کانادا دارید.

دولت کانادا از شما می‌خواهد اطلاعات شخصی بیومتریک خود را که شامل اثر انگشت و عکس خودتان است را برای آن‌ها ارسال کنید. مدت زمان ارسال این اطلاعات بیومتریک 30 روز است. با توجه به تعطیلی سفارت کانادا در ایران، لازم است به یکی از کشورهای همسایه نظیر ترکیه یا امارات سفر کنید. یکی دیگر از مراحل مهاجرت، انجام تست پزشکی و پلیسی است که انجام این تست ضروری می‌باشد. درصورت کامل بودن مدارک و عدم وجود مشکل به شما نامه‌ای ارسال می‌شود که هنگام ورود به کانادا باید به مدیریت سازمان مهاجران ارائه دهید.

هنگام تحصیل در کانادا، به شما این اجازه داده می‌شود که حدود 20 ساعت در هفته به کار کردن مشغول شوید. شما باید تعهد بدهید که وظایف تحصیلی خود را به بهترین نحو انجام می‌دهید و پس از پایان تحصیل 3 ماه به شما اجازه داده می‌شود که ویزای خود را از روش‌های مختلف تمدید کرده و یا کانادا را ترک کنید.

مزایای تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا از مزایای زیادی برخوردار است که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

 • تحصیل در کانادا نسبت به کشورهای هم سطح خود مانند آمریکا، استرالیا، انگلستان ارزان‌تر است
 • بعد از اتمام فارغ التحصیلی، امکان اخذ ویزای دائم نیز وجود دارد
 • یادگیری زبان فرانسوی و یا انگلیسی در کانادا و افزایش مهارت صحبت کردن در این کشور
 • از بالاترین سطح آموزشی دنیا بهره‌مند می‌شوند و مدرکی که بدست می‌آورید، یکی از معتبرترین مدارک دنیا به شمار می‌رود.
 • قادر به دریافت ویزای کار و امکان استخدام بعد از فارغ التحصیلی وجود خواهد داشت
 • شما قادر به انجام فعالیت کاری در هفته به مدت 20 ساعت خواهید بود
 • امکان دریافت ویزای باز و فول تایم برای همسر فردی که در کانادا تحصیل می‌کند، وجود دارد
 • بدون داشتن مدرک زبان، قادر به اخذ ویزای تحصیلی در کانادا هستید
 • فرزند فرد دانشجو در کانادا، می‌تواند به صورت رایگان به تحصیل در مدارس کانادا بپردازد
 • امکان زندگی و اقامت در هر یک از شهرهای کانادا وجود دارد
 • تحصیل در کانادا را نیز می‌توان یکی از سریع‌ترین و بهترین روش مهاجرت به کانادا برشمرد

دلایل رد درخواست تحصیل در کانادا

امروزه دلایل زیادی برای رد درخواست تحصیل متقاضی به کانادا وجود دارد. در اینجا به بررسی چند نمونه از این دلایل می‌پردازیم:

 • انگیزه نامه تحصیلی:

از مهم‌ترین دلایل رد درخواست تحصیلی، عدم ارائه انگیزه‌نامه درست و حرفه‌ای به اداره مهاجرت است.

 • ارائه مدارک جعلی به اداره مهاجرتی کانادا

این نمونه از رد درخواست، خطرناک‌ترین نوع ریجکتی به شمار می‌رود.

 • ارائه نادرست مدارک

ارائه مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی، قوانین خاص خود را دارد. برخی از افراد مهاجر، آن را کم اهمیت دانسته و طبق شنیده‌های خود اقدام به ارائه مدارک مورد نیاز می‌کنند. این موضوع به آسانی می‌تواند دلیل ریجکتی ویزای شما شود.

 • ارائه نادرست مدارک مالی

همان‌طور که قبلا گفته شد، شما با ارائه مدارک مالی باید اثبات کنید که از هزینه زندگی و تحصیل در کانادا بر می‌آیید. باید توجه داشته باشید که با توجه به شرایط سنی و شرایط شغلی مدارک لازم را ارائه دهید.

 • انتخاب رشته

انتخاب رشته نادرست نیز می‌تواند یکی از دلایل ریجکتی ویزای شما به حساب آید. عدم توجیه نادرست برای افسر مهاجر، یکی از دلایلی است که افسر مهاجر به انگیزه شما برای تحصیل در کانادا شک کرده و ویزای شما را رد کند.

قبل از اقدام به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا و تحصیل داروسازی در کانادا حتما از شرایط تحصیل این رشته‌ها در کشور کانادا به خوبی اطلاع داشته باشید.

کلام آخر

مطالب گفته شده در این سایت به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا است. ما این نوشته را با نهایت دقت نوشته‌ایم اما ممکن است دستخوش تغییرات به مرور زمان باشد. همکاران ما در موسسه اصطهباناتی تمام اطلاعات لازم را به شما ارائه می‌دهند، با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما پیرامون مهاجرت برخوردار شوید، ما برای شما بهترین‌ها را آرزو داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.