تحصیل دندانپزشکی در روسیه

روسیه کشوری علم دوست است که بیشتر از یک دوم از شهروندان آن تحصیلکر‌ده و دارای مدرک دانشگاهی هستند. تحصیل دندانپزشکی در روسیه یکی از گزینه های مناسب برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می‌‌باشد. روس‌‌ها به دلیل علاقه و توجه زیاد به علم و امو‌ز‌ش شرایط اقا‌‌متی و تحصیلی را برای دانشجویان تا بیشترین حد ممکن راحت در نظر می‌‌گیرند

 یکی دیگر از شرایط مناسب موجود برای تحصیل در این کشور این است که می‌‌توانید به دلخواه خود از بین سه زبان زنده دنیا(انگلیسی، روسی و فرانسوی) یک زبان را برای تحصیل انتخاب کنند.

پذیرش دندانپزشکی در روسیه

دندانپزشکی یکی از رشته‌‌های پرطرفدار‌ در بین رشته‌‌های پزشکی می‌‌باشد. یکی از موضوع‌‌های مهم در رابطه با تحصیل در این کشور عدم نیاز به ار‌اِ‌‌ئه مدرک زبان است. در این کشور علاوه بر هزینه اندک تحصیل گا‌‌ها دانشجویان می‌‌توانند از خوابگاه‌‌‌هایی با هزینه اندک یا رایگان استفاده کنند.

افرادی که قصد تحصیل دندانپزشکی در روسیه را دارند بدانند که برای پذیرش هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. همچنین برای ورود به دانشگاه‌‌ها نیاز به دادن هیچگونه از‌مو‌‌نی نیست.

طول دوره تحصیل در این مقطع 5 سال می‌‌باشد به علاوه اینکه دانشجو باید قبل از ورود به دانشگاه یک دوره 9 ماهه پاتفک را در کالج بگذر‌ا‌‌نند. همچنین اگر مدرک زبان ارائه نداده باشید باید یک دوره زبان را در روسیه اموزش ببینید سپس وارد دانشگاه شوید.

لیست دانشگاههای معتبر برای پذیرش دندانپزشکی روسیه

 1.  آکادمی پزشکی سچینوا در مسکو(Moscow i.m.sechenov medical institute)
 2. دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی رودن یا دوستی ملل  روسیه در مسکو(peoples friendship university)
 3. دانشگاه پاولوف در سن پترزبورگ(sp pavlov medical state university)
 4. آکادمی پزشکی سن پترزبورگ(st. peterburg state medical academy)
 5. انستیتو دندانپزشکی در مسکو(moscow medical stomatology institute n.a)
 6. انستیتو چشم پزشکی فیدروف(the s.n fyodorov eye microsurgery state institution)

شرایط پذیرش رشته دندانپزشکی روسیه 

شرایط لازم جهت پذیرش بدون ازمون را در این بخش با هم بررسی می‌‌کنیم. اولین شرط برای اینگونه پذیرش‌‌ها داشتن دیپلم ریاضی یا تجربی با حداقل معدل 17 می‌باشد. دوره‌ی پاتفکی که در صورت نداشتن مدرک زبان باید بگذرانید هزینه ایی جدا از هزینه تحصیل شما دارد. همچنین طول این دوره فشرده یک سال می‌باشد و معمولا توسط فدراسیون کشور روسیه یا دانشگاه مورد نظر به صورت حضوری برگزار می‌شود.

طول دوره تحصیل دندانپزشکی در روسیه ۵ سال می باشد. اما دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه بایستی یک دوره ۹ ماهه را در کالج سپری نمایند و سپس وارد دانشگاه مورد نظر خود شوند. همچنین در صورتی که دارای مدرک زبان نباشند باید یک دوره زبان را نیز در روسیه پشت سر بگذرانند و سپس وارد مقطع تحصیلی خود شوند.

در دنشگاه‌های روسیه امکان تحصیل به سه زبان زنده دنیا وجود دارد. از جمله این سه زبان که برای تحصیل می‌توانید انتخاب کنید، زبان انگلیسی، روسی و فرانسه می باشد. این سه زبان در میان داوطلبان تحصیل دندانپزشکی در روسیه طذفداران زیادی دارد.

با تحصیل دانشجویان در روسیه موقعیت‌های شغلی زیادی در اختیار آنان قرار می‌گیرد. برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت. حتی بدون مدرک زبان این امکان را دارید که از بهترین دانشگاههای روسیه پذیرش تحصیلی خود را اخذ نمایید. همچنین هزینه تحصیل در روسیه بسیار پایین است و حتی دانشجویان گاهی اوقات می‌توانند از خوابگاه‌های رایگان در این کشور استفاده کنند.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

هزینه پذیرش در رشته دندانپزشکی روسیه

در این بخش هزینه‌های تحصیل در رشته دندانپزشکی کشور روسیه را با هم بررسی می‌کنیم. همانطور که ابتدای مقاله هم گفته شد از آنجایی که روسیه کشوری فرهیخته می‌باشد هزینه های تحصیل در آن در مقایسه با سایر کشور‌های اروپایی بسیار پایین‌تر است. به صورت تقریبی مبلغ 9 تا 11 هزار دلار برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه براوورد شده است.

این موضوع یکی از مزیت‌های تحصیل در کشور روسیه می‌باشد. اگرشما شرایط لازم برای دریافت بورسیه دانشگاه در روسیه را داشته باشید، تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون آزمون و سایر رشته‌ها مانند داروسازی بدون هزینه خواهد بود.

دانشگاه های پزشکی روسیه بسیار ارزان و مقرون به صرفه هستند و هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه معمولاً بین 2000 تا 5000 دلار می‌باشد. هزینه زندگی نیز به همان اندازه پایین است و ماهانه تقریباً 300 دلار است که شامل هزینه مسکن، غذا، کتاب و غیره است. این مقاله مربوط به هزینه های پزشکی می باشد و معمولاً هزینه هایتحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه با پزشکی برابر است.

مزیت‌های تحصیل دندانپزشکی در روسیه

 • سطح علمی بالای دانشگاه‌های روسیه و در نتیجه معتبر بودن مدرک اخد شده از این دانشگاه‌ها
 • تحصیل در روسیه با هزینه‌ی مناسب
 • اجازه کار قانونی در ضمن تحصیل در روسیه
 • برخورداری از دانشگاه‌های معتبر در جهان
 • امکان ادامه تحصیل و بهره‌مند شدن از تمامی امکانات رفاهی و آموزشی
 • امکان استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی با هزینه‌ی مناسب

مدارک لازم در جهت پذیرش در دانشگاه‌های روسیه

برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه به مدارک زیر نیاز دارید.

 1. اصل پاسپورت فرد متقاضی
 2. اصل شناسنامه فرد متقاضی
 3. ترجمه و اصل مدرک دیپلم فرد متقاضی به همراه ریز نمرات آنها
 4. ترجمه و اصل مدرک پیش دانشگاهی فرد متقاضی به همراه ریز نمرات آن
 5. ارائه فرم ثبت نام فرد متقاضی

توصیه شرکت حقوقی اصطهباناتی برای اقامت و تابعیت در روسیه، مشاوره از مشاوران اصطهباناتی و مطالعه مقاله تحصیل دندانپزشکی در روسیه است .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.