مهاجرت به مجارستان

مجارستان کشوری با اقتصاد قوی و نرخ بیکاری کم است و یکی از کشور‌های مناسب برای مهاجرت به اروپا است. از آن جایی که کشور مجارستان جز کشور‌های منطقه شنگن است شما می‌توانید با مهاجرت به مجارستان به راحتی ‌به کشور‍‌های اروپایی دیگر سفر کنید و در آن جا به زندگی و کار بپردازید.

ویژگی‌های مهاجرت به مجارستان

مجارستان کشوری در اروپای مرکزی است. دارای جمعیتی در حدود ۹٫۷ میلیون نفر است و از کشور‌های اتحادیه‌ی اروپا محسوب می‌شود. این کشور  با اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی، اسلوونی و  با اتریش هم‌مرز است. زبان رسمی آن مجاری و پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور بوداپست است؛ پس از آن به ترتیب شهرهای دبرتسن، سگد، میشکولتس، پچ ودیور بزرگترین شهرهای کشور مجارستان محسوب می‌شوند.

  • هزینه‌های پایین زندگی نسبت به بقیه کشور‌های اروپایی
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
  • امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر اروپا و جهان
  • امکان تحصیل رایگان فرزندان در مدارس و دانشگاه‌های مجارستان
  • امکان اخذ اقامت مجارستان و سهولت رفت‌و‌آمد به کشور‌های اروپایی

به دلیل نزدیکی مجارستان با کشور‌های آلمان و اتریش بسیاری از مهاجران به کشور مجارستان رفته و دوره‌ی زبان انگلیسی و یا آلمانی را می گذرانند و با ارتقای مهارت زبان خود به دنبال کار یا دریافت پذیرش تحصیلی در آلمان و اتریش می‌گردند.

طبیعت مجارستان

کشور مجارستان با فرهنگ قوی چند هزار ساله خود دارای فرهنگ‌ها و ملل گوناگون است. هر ساله مردم زیادی به این کشور سفر می کنند تا از طبیعت بکر و خانه اپرا و چشمه های آب گرم این کشور استفاده کنند. این سرزمین بیشترین برنده جایزه نوبل را هر ساله به خود اختصاص می‌دهد.

طبیعت بکر

این کشور اروپایی دارای طبیعتی بسیار زیباست که هر مسافری را به سمت خود جذب می‌کند. فقط به این فکر کنید که می‌خواهید در بین ۱۰ پارک ملی، ۳۹ منطقه محافظت ‌شده و ۱۶۸ ناحیه کوهستانی محافظت‌ شده طبیعی بالغ‌بر ۱.۳ میلیون هکتار زندگی کنید. مطمئنن مجارستان کشوری برای طبیعت دوستان است. شما می توانید سوار یکی از قطار‌های این کشور شوید و ساعت‌ها به طبیعت خیره شوید.

مهاجرت به مجارستان

دریاچه هویز در ۸ کیلومتری شهر Keszthely قرار دارد و بزرگ ترین چشمه ی آب گرم دنیاست که امکان شنا هم دارد. سرعت آب این دریاچه بسیار بالا است به‌طوری که هر 3 یا 4 روز در میان آب آن به‌طور کامل عوض می‌شود. بخاطر دما و ترکیبات شیمیایی خاص حیات گیاهی و جانوری در این دریاچه نسبت به دریاچه‌های دیگر بسیار متفاوت است. افرادی با بیماری روماتیسم یا ناتوانی حرکتی می‌تواند برای بهبود بیماری خود در این آب شنا کنند.

مهاجرت به مجارستان

راه‌های مختلف برای مهاجرت به مجارستان

برای مهاجرت به مجارستان راه‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید از بین راه‌های پیشنهادی مناسب‌ترین گزینه برای خودتان را انتخاب کنید.

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل یکی از فرصت‌های بسیار عالی برای کسانی است که توانایی و فرصت مناسب برای تحصیل دارند. سن شما در این نوع مهاجرت بسیار مهم است. این کشور برخلاف کشورهای دیگر مثل آلمان اوکراین و… امکان تحصیل رایگان را فراهم نمی‌کند. به نسبت رشته تحصیلی شما هزینه دانشگاه‌های مجارستان بین 7000 تا 17000 دلار است.

برای ورود به دانشگاه و موسسات آموزشی این کشور باید در آزمون ورودی شرکت کنید و با قبولی در این آزمون‌ها و کسب نمره قبولی می‌توانید وارد دانشگاه‌های این کشور شوید. با تحصیل داروسازی و دندانپزشکی و پزشکی و دام پزشکی بدون نیاز به معادل سازی می‌توانید در دیگر کشور‌های اروپایی به کار بپردازید.

برای شناخت دانشگاه‌های برتر مجارستان برای تحصیل رشته پزشکی به مقاله دانشگاه‌های پزشکی مراجعه کنید.

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

برای مهاجرت به مجارستان از طریق کار شما باید درخواستی تنظیم کنید و رزومه کاری خود را به موسسات کاریابی مجارستانی ارسال کنید. مهارت بالا در کار و مدرک دانشگاهی و همین طور تسلط به یکی از دو زبان انگلیسی یا مجاری شانس شما را برای پیدا کردن کار مناسب بالا می‌برد. با توجه به نرخ بیکاری بسیار کم در مجارستان شانس شما برای گرفتن ویزای کاری بالا است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری به دلیل اقتصاد پویا و رو به رشد و همین طور امنیت اقتصادی کشور مجارستان یکی از گزینه‌های خوب برای سرمایه گذاری در کشور‌های اروپایی است. شما می توانید با سرمایه گذاری در کشور مجارستان ثروت خود را افزایش دهید. صنعت توریسم یکی از صنعت‌های رو به پیشرفت در مجارستان است. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری از طریق اخذ ویزای کارآفرینی راه‌های دیگرسرمایه گذاری در این کشور است.

مهاجرت از طریق همراه

اگر شما به یکی از روش‌های مهاجرت تحصیلی کاری و یا سرمایه گذاری مهاجرت کرده اید می‌توانید در ماه اول برای همسر و فرزندان زیر18 سال خود ویزای همراه بگیرید. توجه کنید که قوانین کشور مجارستان برای ویزای همراه بسیار جدی است.

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج یکی دیگر از راه‌های کسب ویزای کشور مجارستان ازدواج با فردی است که تابعیت مجارستانی دارد. در این صورت می‌توانید ویزا و سپس اقامت کشور مجارستان را دریافت کنید. برای مهاجرت از این طریق شما باید ثابت کنید که ازدواج قصد واقعی شما بوده‌است و باید مدارک مبنی بر وجود ارتباط عاطفی را به سفارت تحویل دهید.

اخذ اقامت دائم در مجارستان

پس از پنج سال اقامت قانونی در کشور مجارستان شما می‌توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید. در صورتی که با فردی با تابعیت مجارستانی ازدواج کرده‌باشید درخواست اقامت دائم شما به سرعت پاسخ داده‌می‌شود. با اخذ اقامت دائم شما شهروند مجارستان محسوب می‌شوید.

امیدوارم اطلاعات داده شده برای شما مناسب باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید تا مشاوره اولیه رایگان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *