تحصیل دوره زبان در مجارستان

از آنجا که مهاجرت به ارمنستان امروزه طرفداران زیادی دارد، راه‌های پیش رو برای مهاجرت به این کشور را به شما معرفی کردیم. تحصیل یکی از راه‌های بسیار پرطرفدار برای مهاجرت است. در بین انواع تحصیل که در مقاله‌های گذشته برای شما ذکر کردیم، تحصیل دوره زبان در مجارستان یکی از راه‌های بسیار ساده و پرطرفدار است.

در مجارستان دانشگاه‌های زیادی وجود دارد که دوره‌های زبان انگلیسی را ارائه می‌دهند. خبر خوب این است که این دانشگاه‌ها مورد تایید وزارت علوم کشور است. اساتید این دانشگاه‌ها نیز از بین بهترین استادها گلچین شده‌اند. همانطور که می‌دانید مجارستان یکی از مقاصد بسیار محبوب گردشگری در اروپا می‌باشد.

ما در وبسایت موسسه اصطهباناتی از شرایط خیلی از رشته‌ها و مهاجرت تحصیلی در سایر کشورها مقاله‌های زیادی منتشر کردیم. از جمله آنها تحصیل دوره پری مدیکال در مجارستان برای آمادگی در رشته پزشکی، تحصیل داروسازی در مجارستان و تحصیل دندانپزشکی در مجارستان بود. می‌توانید برای تکمیل اطلاعات خود این مقاله‌ها را مطالعه کنید.

تحصیل در مجارستان

کشور مجارستان در مرکز اروپا واقع شده است و همین دلیل باعث می‌شود دانشجویان زیادی برای تحصیل از سراسر دنیا این کشور را انتخاب کنند. و همین دلیل باعث می‌شود که این کشور از لحاظ دانشگاه‌ها و کالج‌ها سطح بالایی داشته باشد. کشور مجارستان برای تحصیل و زندگی فرصت بسیار خوبی به شمار می‌رود.

دانشجویانی که قصد تحصیل دوره زبان در مجارستان در دانشگاه‌های این کشور را دارند، اما سطح زبان انگلیسی آنها پایین است، باید قبل از تحصیل در رشته مربوطه دوره‌های زبان را بگذرانند. آنها در دانشگاه‌های مجارستان یک یا دو ترم زبان انگلیسی را می‌گذرانند. در این صورت به راحتی می‌توانند وارد دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور بشوند.

کالج‌هایی که در این کشور قرار دارد بیشتر در رشته‌های فنی مهندسی، پزشکی و … فعالیت می‌کنند. بیشتر کالج‌های این کشور نیز در شهر بوداپست که مرکز این کشور است قرار دارد. به طوری که حدود 35 مرکز آموزش در این کشور وجود دارد. کشور مجارستان یک کشور کوچک اروپایی است. با این حال فرصت‌ها و امکانات زیادی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد.

امکان تحصیل در رشته زبان انگلیسی در مجارستان وجود دارد؛ اما زبان‌های آلمانی، مجاری و فرانسوی نیز در این کشور ارائه می‌شود. برای تحصیل در مجرستان شما به هزینه ای تقریبا 5500 الی 15000 یورو نیاز دارید. به طور کلی هزینه‌های شما بستگی زیادی به شهری که آن را برای سکونت انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

شرایط تحصیل دوره زبان در مجارستان

در خصوص تحصیل دوره زبان در مجارستان در دانشکده‌ها و دانشگاه‌های این کشور چند نکته حائز اهمیت است که قصد داریم آنها را برای شما بازگو کنیم:

 • کالجی که شما برای تحصیل در مجارستان انتخاب می‌کنید باید مورد تایید سفارت باشد.
 • در میان تحصیل دوره زبان در کشو مجارستان برای تطبیق رفتار دانشجویان با انگیزه نامه خود برای تحصیل در دوره‌های زبان آلمانی، این کشور سخت گیری شدیدی برای دوره‌های زبان آلمانی دارد.
 • کشور مجارستان در دانشگاه‌های خود زبان انگلیسی را فقط برای دانشجویان بین‌المللی خاص مانند ایرانیان برگزار می‌کند.
 • تحصیل در دو حالت امکان پذیر است. حالت اول عبارت است از تحصیل در دانشگاه‌های معتبر مجارستان و حالت دوم شامل تحصیل در کالج‌های زبان و مدارس بین‌المللی کسب و کار می‌شود.
 • در کشور مجارستان تحصیل در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.
 • همه افراد در هر رشته زبان که بخواهند می‌توانند تحصیل کنند.
 • رشته‌ها در دانشگاه‌های مجارستان از جمله دوره‌های زبان به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

تحصیل دوره زبان در مجارستان

سیستم آموزشی مجارستان

سیستم آموزش این کشور برای رشته زبان شامل 3 دوره می‌باشد. دوره اول دوره کارشناسی می‌باشد. در تمام رشته‌های تحصیلی در سراسر دنیا ابتدا به اخذ مدرک کارشناسی می‌پردازند. طول دوره کارشناسی این رشته در این کشور 3 سال می‌باشد.

پس از اخد مدرک کارشناسی باید برای دوره‌های فوق لیسانس و یا کارشناسی ارشد تحصیل دوره زبان در مجارستان آماده شوید. طول این دوره نیز 2 سال است. البته در این کشور مانند خیلی از کشورها از جمله در ایران شرایط خاصی برای تحصیل وجود دارد. تحصیل در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در تحصیل زبان امکان پذیر می‌باشد. این زبان‌ها شامل زبان‌های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی می‌شود.

پس از فارغ‌التحصیلی و اخذ مدرک زبان، شما می‌توانید در زمینه‌های مختلفی از جمله تبلیغات، ارتباطات، ویرایش و انتشار، روزنامه نگاری، تدریس و سایر کارهای مرتبط فعالیت کنید. همچنین برخی از مشاغل زبان شناسی عبارتند از: معلم، مترجم، روزنامه نگار ،دیپلمات، متخصص روابط عمومی، نویسنده و…

اخذ ویزای تحصیلی در مجارستان

برای گرفتن ویزای تحصلی در مجارستان به شرایط و مدارک خاصی نیاز دارید که نگاهی کلی به آن خواهیم انداخت. البته لازم به ذکر است که داشتن این شرایط واجب نیست اما شانس شما را برای گرفتن ویزای تحصیلی بیشتر می‌کند.

 • حداکثر سن شما باید 38 سال باشد.
 • شما باید تمکن مالی بالای 8000 یورو را داشته باشید.
 • داشتن حامی‌ای که تمامی مخارج هنگام اقامت و تحصیل بر عهده ایشان باشد.

میزان سختی تحصیل زبان مجارستانی

شاید این موضوع برای شما جالب باشد که زبان مجارستانی یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا به حساب می‌آید. همچنین یک زبان نادر به شمار می‌آید. شرکت در دوره‌های زبان مجارستانی شانس شما را برای مهاجرت بسیار افزایش می‌دهد. به همین دلیل شرکت در این دوره‌ها برای تحصیل دوره زبان در مجارستان به شدت پیشنهاد می‌شود.

همچنین اگر قصد دارید در کشورهایی مانند آلمان یا اتریش ادامه تحصیل بدهید یا شاغل شوید، بهتر است زبان آلمانی خود را تقویت کنید. برای زندگی در کشورهای اروپایی نیز تقویت زبان انگلیسی به شما پیشنهاد داده می‌شود.

تحصیل دوره زبان در مجارستان

معرفی کالج‌های زبان در مجارستان

همیشه انتخاب  دانشگاه و مرکز تحصیلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که کیفیت تحصیل، شهر واقع شده آن مرکز تحصیلی و دیگر شرایط و معیار‌ها برای آینده دانشجویان اهمیت بسیار زیادی دارد. هر کدام از این دانشگاه‌ها شرایط دریافت پذیرش و تاییدیه سفارت مخصوص به خود را دارد. معمولا شرایط دریافت ویزا برای تحصیل دوره زبان در مجارستان به تنهایی کار دشواری است.

کالج‌ها و مراکز آموزشی زیادی در مجارستان وجود دارد که افراد می‌توانند بفرای تحصیل دوره زبان در آنها پذیرش بگیرند. پیشنهاد می‌شود قبل از انتخاب مرکز تحصیلی و درخواست پذیرش از آنها با متخصصین این زمینه مشورت کنید تا راه درست را به شما نشان بدهند. به شما پیشنهاد میدهیم که با کارشناسان موسسه حقوقی اصطهباناتی در ارتباط باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرید.

برای شما 4 مورد از کالج‌های معتبر برای تحصیل دوره زبان در مجارستان را آوردیم:

 • Eötvös Loránd University: برای تحصیل زبان انگلیسی
 • University of Pécs: برای تحصیل زبان انگلیسی
 • Corvinus University of Budapest: برای تحصیل زبان انگلیسی
 • International Business school: برای تحصیل زبان انگلیسی و زبان آلمانی

در این مقاله از موسسه حقوقی اصطهباناتی سعی کردیم تحصیل دوره‌ زبان در مجارستان را برای شما بازگو کنیم. موسسه ما کمک‎‌های شایانی برای اعزام دانشجو به سایر کشورها به شما می‌کند. برای گرفتن اطلاعات تکمیلی و اعزام دانشجو به کشور مورد نظر برای تحصیل رشته‌های گوناگون با کارشناسان موسسه ما در شهرهای تهران، مشهد، شیراز و رشت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *